7 Şubat 2011 Pazartesi

Vintage


Merhaba, merhaba! Haftasonunun gündemi IFW olsa da, ben Elle dergisinin açılış partisi dışında hiç bir defile, parti.. vs katılmadığım için burada bahsedemeyeceğim, zaten fazlasıyla bilgi akışı var, neler olduğunu rahatlıkla takip edebileceğinizi düşünüyorum. Sebeplerim çeşitli; takvimde fazla ilgimi çeken defile ve tasarımcı bulunmaması, daha önce edinilen kötü tecrübeler, iş güç durumları, IFW'ye gidilen her günün pek çok yönden külfetli olması, haftasonu rehaveti, çevremdekilerin isteksizliği...gibi sebeplerden dolayı, bu moda haftasıyla birbirimize pek yararımız dokunmadı.Cuma akşamı sakindi, cumartesi halledilen günlük işler, Kenan Usta'da yenilen akşam yemeği sonrası The Hall'de FG Sound System gecesine bir uğrayıp, Lux ve Novo ile geceyi tamamladık. Pazar benim için tam bir miskinlik günüydü, uyku, alışveriş, yemek, tv gibi sakin aktivitelerle bitti. Son saatlerine yetiştiğim Şeymel Vintage Garage Sale'e uğrayıp, hem Keşkül'ün ( Kendisi kuyruksuz tatlı bir kedi, biraz sevmeye görmeyin, hemen sürünüp,mırlamaya başlıyor :)), hem de Şeymel Vintage'ın annesi Yasemin ile tanışıp, daha çok moda haftası ve vintage üzerine kısa ama hoş bir sohbet yaptık, bu arada ben de boş durmayarak kıyafetlerden yana olan sanssızlığımı, aldığım bir vintage çanta, gözlük ve bilezikle değiştirdim.

Hello,hello! It was all about Istanbul Fashion Week lately however I only attended Elle magazine's opening party but nothing else. I had my reasons like, unattractive schedule (At least for me), previous bad IFW experiences, work stuff, lazyness..etc. I had a quiet Friday night but I've been to The Hall, Lux and Novo after dinner with the girls. Sunday was all about sleeping, shopping, eating and tv. I had a chance to catch last hours of Seymel Vintage garage sale and met Yasemin, the owner of the shop and her cat called Keskul.  We had a nice conversation about IFW, vintage..etc and I got out with a vintage clutch, bracelet and sunglasses.

8 yorum:

Sütlü dedi ki...

Bilezik çok değişik çok hoş görünüyor..

İren dedi ki...

sevgili cadı ben uzun bir süre ayrı kaldım takip edemedim niçin pazarda hiç ürün yok ? iyi günler..:)

DERYA dedi ki...

gözlükler süpermiş:)

Itır dedi ki...

nedense ifw beni de heyecanlandirmadi ve galiba nedenlerimiz ayni:)

girlshygirlguide dedi ki...

ya ben çok üzüldüm indirimden faydalanamadığıma fiyatlar çok indirilmiş doğru mu =(

neslie dedi ki...

Cadicim seni o kadar iyi anliyorum ki...Artik belli bir sure sonra bazi seyler kabak tadi mi vermeye basliyor nedir, insan soguyor biraz...Mesela ben fashion marketing okudugum zamanlarda gunde en az 2 moda dergisi alip, lime lime edene kadar okurdum! Simdi ise oyle cok ozel bir editoryal olmadikca amaan diyorum, bosver,almayayim:)

It's true, fashion fades, style remains!

Fashion Mansion dedi ki...

3üde çok şeker ama en çok bilekliği beğendim güle güle kullan! :)

MODA CADISI dedi ki...

Iren:İnternetten satış ile ilgili konulardaki bazı belirsizliklerden dolayı ara vermiştim ama bir kaç haftaya kadar yine başlarım sanırım.
GGG:5-30 tl arasındaydı.
Neslie: Organizasyon pek çok yönden beklentilerimi karşılamadığı için böyle oldu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...