10 Ocak 2013 Perşembe

..But when I get a couple o' drinks on a Saturday, Glasgow belongs to me! *

Ah döndük işte Istanbul'a! Tatil güzel olsa da, hayatımızdaki  yeniliklerle ilgili tonla iş bizi bekler. Yeni evin sıkıntıları beni de sıkmakta, hala elektriğimizin açılmamış olmasına  inanamıyorum. Elektrik olmayınca, evde hiç bir şey yapılamıyor. Bu ülkede rutin ev hayatına tekrar kavuşmak, meğerse ne zormuş! Bu satırları bile, artık 2. evimiz dediğimiz Nero'dan yazıyorum. Neyse, şimdi  eğlenceli şeylerden bahsedelim, Glasgow'la kaldığımız yerden devam edelim.

Ah we've been back to Istanbul! The holiday was great but we have lots of things to do related to new beginnings in our lives. It takes a while to be back to routine life style and I'm writing this post from our "second home" Caffe Nero. Anyways let's talk about fun stuff and continue with Glasgow.


Cuma akşamı yemekten sonra soluğu otelin çok sevdiğim barı Champagne Central'da aldık. İçki mönusunun çok tatmin edici olmasının yanısıra, havası ve içerdeki kalabalıkla yine güzeldi. 

On Friday evening we had some drinks at Champagne Central which is in our beloved hotel.  I again loved that place not only their fullfilling drinks menu but also the vibe and the crowd.

İstanbul'da bir süredir gece dışarı çıkamadığımızdan, ilerleyen saatlerde,  bu sefer gitmekte kesin kararlı olduğum Glasgow'un en eskilerinden Sub Club'ın yolunu tuttuk. Kapıdaki görevliler ve sıradaki kişiler arasında inceden geçirmeli ama kesinlikle çok komik  dialoglar, bizi sıramız gelinceye kadar fazlasıyla eğlendirdi. Durum şu ki içeri giremeyen kişilerden kimse sesini yükseltmedi, kavga çıkartmadı, beni nasıl içeri almazsın demedi. Neyse Sub Club, karanlığı, kalabalığı ve içeride çalınan müziğiyle bana İstanbul'un en sevdiğim kulüblerinden 7th House'u hatırlattı ve omuzumdaki sakatlığa rağmen yeni figürler bulmamı sağlayarak bir güzel dansettirdi.

It's been a while since we haven't been to clubbing so I really wanted to visit Sub Club in Glasgow. I really enjoyed the darkness, the music and the crowd and invented new dance figures and danced although my injured shoulder.Bu seyahate daha önce twitter'da yazdığım üzere, yeni taşınmamız ve zamanım olmaması sebebiyle bayağı hafif bir bavulla gittim ve ne giyeceğim konusunu doğrusunu söylemek gerekirse pek önemsemedim. Hiç 2 haftaya, 2 kazak yeter mi? Yetmez ama denenebilir. Diğer postları girince, bu kazaktan benim gibi bıkacaksınız ama ben yine de ne giydiğimi yazayım:

On this trip, I prepared a very light luggage because we moved in  to our new home just before the trip and I didn't have much time on my hands for preperation. Well, maybe I also didn't care what to wear much! 2 sweaters for 2 weeks are never enough but I tried. You'll be sick of this sweater just like me when you'll read the upcoming posts but here's what I wore anyways:


Kazak / Sweater: Zara
Pantolon / Pants: Silence+Noise
Palto / Coat: Vintage
Çanta / Bag: Longchamp
Kolye ve şal / Necklace and scarf: Urban Outfitters
Bere/Beanie: Topshop
Çizmeler/Boots: Hunter

Endüstriyel devrimin yol almasında büyük rolü olan mucit,  James Watt'ın İskoç olduğunu da bu heykel sayesinde öğreniyorum. :)

In this trip, I learnt that well known inventor James Watt was also Scottish, thanks to this statue. :)


Seker  sever misiniz?  Cevabınız ne olursa olsun,  Glasgow'daki Henleys rengarenk şekerlemeleri, dışarı taşan neşe ve kokusuyla sizi tuzağına düşürecektir. 

Do you like candy? Whatever your answer is, Henleys in Glasgow will trap you with its colorful sweets, joy and incredible smell coming out of the store.


Henleys de gördüğüm, şeker mi şeker bir fikri de sizinle paylaşmadan geçemeyeceğim. Bu şişelerde aromaları farklı, sıvıyla eriyen şekerler var. Hangi tat favorinizse, alıyorsunuz onu, üstüne en sevdiğiniz votkayı ekleyip birbirinden leziz votka shotlarınızı yapıyorsunuz. Slange var

In Henleys, they have these bottles with diffrent flavoured sweets. You choose your flavour, add your favorite vodka and here's your delicious vodka shots you can enjoy at home. Slange var! 
Bu ülkedeki hoşgörüye ve espri anlayışına bayılıyorum :) 

I love this country's tolerance and sense of humor :)

Diğer postuma kadar, sizi fazla bekletmeyeceğimi umuyorum! 

Hopefully it won't be long 'till my next post!


*Başlık "I belong to Glasgow" şarkısından alınmıştır. / The title comes from the song "I belong to Glasgow" .

11 yorum:

Melislicious dedi ki...

masal diyarı gibi, çok güzel görseller yakalamışsınız! pembe kazağınıza bayıldım bu kış benim de favorim şeker pembesi kazağım:)))

helin dedi ki...

Heykelin şapkası harika :) Dediğin gibi hoşgörü had safhada. Heykeldeki zat kim bilmiyorum ama mesela Atatürk heykeline yapılsa aynı şey ben kızardım :) Bravo gerçekten.. İki hafta aynı kazakla geçirmek yaratıcılığı arttırıyor olmalı, aksesuarlarla falan zenginleştirmek gerekiyor, www.theuniformproject.com gibi.. Sevgiler

fashionfromsmyrna dedi ki...

rengarenk bir yazı olmuş :)

Adsız dedi ki...


kazak,şapka çooook yakışmış...

Adsız dedi ki...

Paltoya da pembe kazağına da bayıldım!Fotolara bakıp ahh orada olsaydım demedim mi dedim :)
Buarada blogumda cekılıs var beklerım !
Sevgiler

Dolce Virginia dedi ki...

nice photos¡¡
http://dolcevirginia.blogspot.com.es

Fifthfloorovergoldenhorn dedi ki...

5. fotografa bayildim harika olmus ! Bu hafif bavul olayini bende yapiyorum bazen yikayip yikayip giyiyorum :D Cunku cok seyahat eden insanlarda sanirim bir sure sonra bir bikkinlik olusuyor ordan oraya valiz tasimak gercekten cok yorucu bir is haline geliyor :) O yuzden seni cok iyi anliyorum ve diger postlari merakla bekliyorum <333

Dilara Köseler dedi ki...

Kazağının rengine ve şalına bayıldımm hatta şalını biraz fazla sevdim :)

www.dilarakoseler.blogspot.com

MODA CADISI dedi ki...

Melislicious: Teşekkürler :)
Helin: Kızanlar orada da var ama yine de o koni kafada, sadece Christmas zamanı yapılan bir şaka sanırım o yüzden pek tepki çekmiyor.
Adsız,Fashionfrom., Dilara.:Teşkkürleer :)
E-nsisters: O hissi yasatabildiysem ne güzel!
Dolce virginia: Thanks ;)
Fifth: Sanırım taşındıktan sonra olaya kayıtsız kaldım, yıkama imkanı olduğu için o kadar rahattım sanırım :)

kokosilehersey dedi ki...

cok guzel resimler, cok romantik suan orda olmak istedim yaa :(

Adsız dedi ki...

koyduğun resimler çok güzel fakat üzerlerinde fazla oynama yaptığın için asıl renklerini yansıtmıyorlar ve göz yoruyorlar nacizane fikrimdir sevgiler.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...