19 Şubat 2009 Perşembe

Girls and boys love Marc by Marc Jacobs
New York Fashion Week devam ede dursun, bu sene yine Marc Jacobs dışında fazla beğendiğim bir koleksiyon olmadı diyebilirim, bitince en beğendiklerimi bir arada paylaşırım diye düşünüyorum (Ya da paylaşmam bilemedim şimdi). Pek çok blogta ana koleksiyona yer verildiğini gördüğümden, benim en az ana koleksiyon kadar sevdiğim Marc by Marc Jacobs'ın da sizlerle paylaşılması gerektiğini düşünüyorum. Koleksiyona ilk baktığımda düşündüğüm kelime eklektik oldu, sanki dolabınızdaki farklı şeyleri bir araya getirmişsiniz gibi acaip bir karıştırma durumu vardı. Renkler, dokular,tarzlar birbirinin içine girmişti, ekoseler, çizgiler balıksırtı kumaştan yapılan ceket ve pantolonlar, ipek bol üstler, kadife bol ve uzun şortlar, vintage görünümlü elbiseler dikkatimi çekenler oldu. Ceketler, elbiseler, paltolar yine kalın kemerlerle birleştirilmiş, aksesuar olarak şapkalar, renkli atkılar, battaniye kıvamında şallar, çarpıcı renklerde ve desenlerde çoraplar kullanılmıştı. Koleksiyonda tek hoşuma gitmeyen, bazı modellerin dağa çıkacak gibi görünmesine sebep olan bot seçimleriydi, mukluk ( Muhtemelen seneye pek çok insanın ayağında göreceğiz ) ve tırmanış botlarına benzeyen modelleri sevdiklerimden ayrı tutuyorum. Bu arada Marc'ın bir kaç kombinde mor çorap kullanması gözümden kaçmadı, acaba bu fikri benden mi almıştı? :)

Tüm koleksiyon için lütfen buraya.

In english: While New York Fashion Week continues, I don't fancy most of the collections so far except Marc Jacobs. I'm planing to share my favorites at the end of the fashion week. As the main line was presented on most of the blogs, I think Marc by Marc Jacobs show deserves to be shared. When I took a look at the collection, eclectic was the word that popped into my mind, it was like mixing different items from your closet. The whole collection was full of lessons on great mixing the colours, patterns and styles. There were plaids, tripes, herringbone jackets, silk tops, baggy corduory shorts and vintage inspired dresses. The jackets, dresses and coats were paired with wide belts and hats, bright coloured scarfs, blanket like shawls, colourful and striking tights were used as accessories. Although I loved almost every piece, I dislike the mukluk ( I am sure they will be all over next winter) and hikers' type boots which makes models are ready to take a hiking trip to the mountains . I also realized that Marc put purple tights on some models, which makes me to think maybe he gets the idea from me ( Silllyyy) :)))

For the full collection please click here.

Style

4 yorum:

tugba dedi ki...

morlu bir elbisenle de mor çorap kombinin vardı cadıcım yanlış hatırlamıyorsam:) bence bloglarda gezinirken sana denk gelmiş olabilir :) beğendiğim parçalar var bu koleksiyonda burberry defilesi oldumu cadıcım yoksa daha olmadımı

MODA CADISI dedi ki...

Vardı Tuğbacım, haklısın :) Burberry defilesi Milan Fashion Week'te olacak, az daha bekle ;)

Fashioncholic Girl dedi ki...

bu adamı nedense çok seviyorum :)

alis dedi ki...

Ben de bu koleksiyonu asıl MJ koleksiyonundan daha çok beğendim. Zaten diğer tüm tasarımcıların koleksiyonları bir şekilde birbirine benziyordu! M by MJ hariç bir de Tracy Reese ve Erin Fetherston koleksiyonlarını çoook beğendim ben..

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...