20 Haziran 2012 Çarşamba

Bozcaada sezonunu açtık


Twitter ve instagramdan da paylaştığım üzere bu yaz  Bozcaada'nın açılışını geçen haftalarda yaptık. Adaya geçen sene ilk kez gittiğimde şu an ki sevgilimi aklımdan ve kalbimden çıkartmak, onunla ilgili her şeyi Ege'nin soğuk sularına gömmek üzere gitmiştim. Dönüşümde her şey değişti, o yüzden bu ziyaretin yıl dönümünde adaya onunla beraber gitmenin anlamı benim için büyüktü.  2 gece, 3 günlük ada maceramız yeterli gelmese de, tadını maksimumda çıkartmaya çalıştık. 

Lately we have been to a very short holiday to Bozcaada as  I shared from twitter and instagram. Last year in my first trip to island I went there to get rid of any feelings I had about my current boy friend and bury him to the cold waters of the Aegean sea. Everything changed after I was back to Istanbul thus going to the island together  means a lot to me on the anniversary of my first visit. We had 2 nights, 3 days trip so we tried to enjoy at maximum.


Bu sefer Ada'daki evimiz Limani Otel oldu. Burası hem merkezde olup, hem de merkeze tepeden bakan lokasyonuyla çok iyi bi yerde. Odalar ferah, geniş, beyaz ve mavinin uyumu muhteşem, e iyi hizmet ve güler yüz desen o da var, biz daha ne isteriz ki? 

This time Limani Hotel was our home at island. This place is great because it's in the center and as well as it has a feeling that you are away from the center because of its great location. The rooms were big enough and the harmony of blue and white was wonderful. Plus they have a great service with big smiles so what more we would want?


Sabah kalktığımızda odamızın manzarası bu kadar özel ve güzeldi işte.

Every morning we woke up to this special and gorgeous view.


Limani Otel'in önünde yine muhteşem bir manzaraya bakan bir verandası var. Kahvaltınızı burada etmenin, akşamüstü bir kadeh şarap içmenin, belki sadece yüzünüzü güneşe verip hiç bir şey yapmamanın keyfini hayal edebiliyor musunuz?

The hotel has a porch looking over a gorgeous view. Think about having your breakfast here or having a glass of wine in the afternoon or even  doing nothing facing the sun and just enjoy? Kahvaltı sunumu da otelin geneline yansıyan zevkten nasibini almış, bizden yine tam not  :)

The breakfast buffet was also very pleasantly presentable like the rest of the hotel. We gave them 20 out of 10 :)


Kaş tatilimizi hatırlayan var mı?  İşte orada hüsranla sonuçlanan üstü açık jeep maceramız, burada hayata geçti.

Our car was dope and great fun.


Henüz yaz başı olduğundan  Ayazma Plajı'nda şezlong ve şemsiye bol!

You can find plenty of sun loungers and umbrellas in Ayazma Beach now cos the holiday crowd hasn't arrived yet.Benim tatlı arkadaşlarım x

My sweet friends x

Rengigül'de kahvaltı yine es geçilmedi.

We didn't skip breakfast at Rengigül again.


Burada kaç çift göz var, sayabiliyor musunuz?

How many pairs of eyes you can count here?


Dutlar ve çilekler tazecik bahçeden.

Mulberries and strawberries were fresh from the garden.

Beni burada kimse rahatsız edemez diye düşünen kedi kameramıza yakalanmaktan kaçamadı, bu durumun pek umurunda olduğunu söyleyemeyeceğim o ayrı :)

No one can disturb me up here thought the cat I guess but he couldn't run away from our cameras. I don't think he gives a damn tough.Limani Otel'de kalırsanız, otelin maskotu Rıfkı size masa altından yemek için böyle baskı yapsa da, kanmayın! :)

If you stay at Limani Hotel, don't get fooled by this cute face  of Rıfkı the dog's when he asks for food under the table :) 
Her gün böyle giyinebilsem keşke.

I wish I could wear this light everyday.


Ve adaya veda zamanı, bir daha görüşünceye kadar! 

And farewell to the island 'till we meet again! 


13 yorum:

Noni dedi ki...

Mutlu olmana çok sevindim Moda Cadısı :) Fotolar da şahane özellikle kedicikli olanlar ;)

valerie dedi ki...

Şahane bir post olmuş, keşke ben de adada olsaydım şu an. Çok özledim kahvaltısını, mezeleri, şarapları, Polente'de kahve keyfini... ve tabi domates reçelini. Senin post sayesinde biraz da olsa özlem giderdim, teşekkürler. :)

mercan dedi ki...

o kedili fotoğlara bittim nasıl da güzel kareler barındırıyor bu post aman allahım, baktım bir daha bir daha baktım:)kediler köpekler kuşlar ve bozcaada nasıl da güzel hepsi...ve tabi sen;)

aysegul in ny dedi ki...

sezonun en iştah açıcı Bozcaada fotoğrafları senden geldi:(( her sene eylülü beklerim gitmek için ve bu yıl erken gaza gelmemeye çalışırken sen noktayı koydun hemen organizasyon yapılıyor gidiliyor :)

Madame Butterfly dedi ki...

resimler şahane..makine ne kullanıyorsunuz acaba

Madame Butterfly dedi ki...

resimler şahane...makine olarak ne kullanıyorsunuz acaba

Moda(e)rator~ Moda olan Herşey Kontrol Altında dedi ki...

tatilim fena gelmişken bu kadar güzel fotoğraflar, sıcacık kız kıza tatil halleri iyice kanımı kaynattı. Hepiniz çok tatlınız, dostlugunuz çok uzun yıllar devam etsin. ve iki kişilik olan da tabii :))

=/= YAVRUTO =/= dedi ki...

Fotoğraf aşırı güzel. Bozcaada'yı çok çok çok görmek istiyorum. Şahane sofralara,renkl masa ve sandalyelere,sessiz sokaklara hepsine bayıldım.Harika görünüyor.

vintage peony dedi ki...

fotoğraflar tam anlamıyla Sicilya'da çekilen bir film tadında olmuş Cadı. Şarap-peynir enfes görünüyor.
İyi tatiller, çok mutluluklar!!

İra dedi ki...

Otel super!

acemi yazar dedi ki...

işte ideal tatil! :)

http://enacemiyazar.blogspot.com/

Ayshe Rose dedi ki...

harika bir seyahat olmus fotograflara bayildim :)

http://stylishtimes.blogspot.com

Kadınca Fikirler dedi ki...

Harika bir tatil geçirdiğiniz karelerden anlaşılıyor.
Paylaşımınız için teşekkürler Moda Cadısı :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...